Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Komisja Gastronomiczna Polskiego Zrzeszenia Hoteli po raz ósmy zorganizowali smakowity Pokaz Kulinarny im. Andrzeja Białkowskiego, który odbył się 25-27 marca, podobnie jak w ubiegłym roku w Kuluarach Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.
Tegoroczny pokaz ucieszył amatorów tradycyjnej polskiej kuchni. Organizatorzy przygotowali wspaniały festiwal pierogów w wykonaniu mistrzów kuchni z najlepszych polskich hoteli.
|
|
Pokaz podobnie jak w latach ubiegłych był dostępny dla wszystkich gości targowych. Żaden prawdziwy smakosz polskich dań nie przegapił tego wydarzenia. Podczas spektakularnej uczty można było nie tylko przyjrzeć się wariacjom na temat pierogów w wykonaniu wyśmienitych szefów kuchni, lecz także do woli zajadać się specjałami, które zostały przez nich przygotowane.
W tegorocznym pokazie uczestniczyli reprezentanci:
Hotelu Lord z Warszawy,
Novotelu Centrum z Poznania,
Hotelu Warszawianka z Jachranki,
Domu Polonii z Pułtuska,
Hotelu Sofitel Victoria z Warszawy,
Restauracji Ratuszowej z Grudziądza,
Hotelu Twins z Warszawy,
Dolnośląskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni,
Młodzieżowej ekipy OSSKiC na Olimpiadę Kulinarną w Erfurcie.
Po tym pokazie jesteśmy pewni, że wspaniałe polskie pierogi podbiją serca europejczyków. Z pierogiem do Europy! Gorąco zapraszamy całą Europę!
Serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom wspierającym działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Polskiego Zrzeszenia Hoteli.
Wyposażenie Kuchni Pokazowych przygotowali:
Stalgast Sp. z o.o.
Fagor Gastro Polska Sp. z o.o.
Dora Metal
Multi Frigo
|