Za nami kolejna edycja Kongresu Szefów Kuchni, który odbył się 9 października 2019 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Największe spotkanie szefów kuchni w Polsce minęło pod hasłem Szacunek dla szefa. Kongres odwiedziło ponad 1.900 uczestników.
Podstawowym celem kongresu jest rozwój menedżerskich i przywódczych kompetencji szefów kuchni, a także wymiana opinii na temat najnowszych trendów w gastronomii.
Szef kuchni to super sensoryczna maszyna wielozadaniowa. Biznesman i artysta. Manager i outsider. Wizjoner i rzemieślnik. To nieustanne balansowanie powiedzie się, jeśli kucharzem kieruje pasja i empatia wobec gości - Marek Skała – prelegent Kongresu Szefów Kuchni 2019.
Kongres Szefów Kuchni to miejsce, gdzie co roku spotykają się silne osobowości. Jest to największe spotkanie szefów kuchni w Polsce. Aby wytrwać w tym zawodzie trzeba mieć silny hart ducha. Organizatorzy wydarzenia zachęcają do tego by szefowie wymieniali się opiniami i wspierali nawzajem.
Tegoroczny program Kongresu to jak zawsze duża dawka ciekawych informacji przekazana w formie prelekcji i debat. Kongres Szefów Kuchni od czterech lat podkreśla istotną rolę menedżerskich kompetencji wśród szefów. Misją wydarzenia jest umożliwienie rozwoju tych umiejętności. Dlatego w tym roku program był niezwykle bogaty. Znalazły się w nim tematy takie jak:
- 7 grzechów głównych szefa kuchni. O czym warto dziś pamiętać w tym zawodzie? (Anna Dębska)
- Szef kuchni – Mistrz, Lider czy Manager? (Marek Skała)
- Skuteczne zarządzanie personelem czyli szef kuchni, który potrafi mądrze wymagać. Stabilny i zgrany zespół na trudnym rynku pracy. (Piotr Rogowski)
- Relacje Szefa Kuchni z Menedżerem - podstawa sukcesu restauracji. (Rafał Głowacki)
- Pracuję z kosmitą. Współpraca pomiędzy kuchnią a salą. Relacje szefa kuchni z właścicielem i menedżerem. Blaski i cienie. (DEBATA: Małgorzata Piotrowska, Jarosław Walczyk, Marcin Dyrda, Jacek Majcherek, Robert Skubisz)
- Od kuchni wczoraj, do kuchni jutra. (Maciej Wroński)
- Rewolucja kulinarna w kontekście trendów czyli o rozwoju współczesnego rynku, szansach i zagrożeniach. Jak zmienia się gastronomia? Dlaczego i po co? Jak robić biznes i odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości kulinarnej? (Grzegorz Łapanowski)
- Roślinne dania od kuchni - po co? Jak? Dla kogo? Czy już teraz? Badania, trendy, realizacje - polska gastronomia i rosnąca popularność weganizmu. (Maciej Otrębski)
- Kalifornia. Nowe Otwarcie. (Tomasz Prange-Barczyński)
- Czy to możliwe, że używająca tańszych produktów restauracja zarobi mniej? Czy wiesz co serwujesz? (Jarosław Uściński)
- Szef kuchni w drodze - plusy i minusy kulinarnej niezależności (Kuba Korczak).
|
|
Każdy uczestnik wydarzenia mógł też zapoznać się z ofertą firm dostarczających najlepsze produkty i sprzęt dla rynku HoReCa.
Kongres zakończył się debatą podsumowującą „Popularne trendy – niewiele znacząca moda czy istotny sygnał dla rynku HoReCa”. W debacie wzięli udział Robert Sowa, Adam Chrząstowski, Grzegorz Wejer, Krzysztof Malinowski, Artur Sienkiewicz, Wojciech Harapkiewicz.
Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.